Dřevostavby se navrhují podle platných českých norem, a to na běžnou teplotu a dále na účinky požáru. Na účinky požáru dnes již není třeba provádět nákladné požární zkoušky, ale lze využít výpočetní postupy k ověření chování konstrukcí a objektu za požáru. Nejen dřevostavbám byla věnována konference Požární bezpečnost staveb 2024 portálu TZB-info.
Konstrukčním systémům vícepodlažních dřevostaveb a jejich specifickému chování za požáru se ve své prezentaci věnoval doc. Ing. Petr Kuklík, CSc. Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., ze společnosti Saint-Gobain popsal řešení nejen z pohledu požární odolnosti pro různé druhy dřevostaveb, které přináší společnost Rigips. Těsnění prostupů provozních instalací má mnoho aspektů, kterým není v současné době věnována dostatečná pozornost.
Přednáška Ing. Aleše Havla přinesla pohled na to, jak společnost Hilti řeší danou problematiku skrze testování a způsob certifikace jednotlivých řešení. O zkouškách ETICS hovořil Ing. Marek Pokorný, Ph.D. V roce 2023 a 2024 byla v ČR v rámci normalizačního rozborového úkolu provedena série 4 unikátních velkorozměrových zkoušek šíření požáru po fasádě s kontaktním zateplovacím systém (ETICS) v různých kombinacích tepelného izolantu z expandovaného polystyrenu a minerálních vláken.