Nová zelená úsporám light poskytuje poradenství zdarma
Přehrát video

00:00

3:58

Nová zelená úsporám light poskytuje poradenství zdarma

Video Audio Zkopírováno do schránky

20. března 2023 18:01 • estav.tv

Přehrát pouze zvuk
Sdílet

Nová zelená úsporám light eviduje od svého spuštění již více než 20600 žádostí za 2,3 mld. korun. Vyplaceno bylo již 752 milionů. MŽP se nyní zaměří na cílené oslovování potenciálních zájemců o dotaci na zateplení a výměnu oken. Nejvíce žádostí, a to 70 %, obsahuje výměnu oken.

Bezplatné poradenství pro žadatele poskytují poradci z Místních akčních skupin (MAS) a konzultanti EKIS. Seznam poradců je k dispozici na stránkách programu. Nově se připravují identifikační průkazy proškolených poradců poskytujících své služby žadatelům zdarma. MŽP tak chce předejít omylům, kdy za zprostředkování dotace žadatel platí firmě provizi. Podle slov ministra životního prostředí Petra Hladíka byly zaznamenány jednotky takových případů.

V rámci technické podpory pro žadatele vydal Státní fond životního prostředí informační příručky s praktickými radami k zateplení jednotlivých konstrukcí domu. K dispozici jsou na webu SFŽP.

Články na ESTAV.cz

9. prosince 2023 | Mgr. Radomír Dohnal Jako dobře zabydlený posed. Minimalistická dřevěná chata se opírá o svah s úžasným výhledem Naprosto jednoduché řešení, které je maximálně efektivní. Chata z Treyvaux je vykreslena několika málo linkami do svahu stráně a poskytuje perfektní výhledy do okolí. 8. prosince 2023 | TZBinfo Vila Tugendhat: Méně je více. Perla architektury, památka UNESCO. Moderně vybavený dům měl i řízené větrání Brno je občas nepatrně opomíjené stran památek a pokud nejste znalci, tak se lehce stane, že přehlédnete opravdové skvosty. Ten, kdo navštíví Brno na krátký čas, namíří svoji pozornost převážně na skvělé, tudíž i vcelku známé trio vil, které bylo posléze doplněné o vilu čtvrtou. Zmíněným triem jsou funkcionalistická Vila Stiassni od architekta Ernsta Wiesnera, secesní Jurkovičova vila od architekta Dušana Samo Jurkoviče a pochopitelně funkcionalistická vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe z roku 1928. 7. prosince 2023 | Ing. arch. Petr Brandejský Sportovně relaxační centrum, které vzniklo z venkovního městského koupaliště Aquavparku je sportovně relaxační centrum, vzniklé modernizací venkovního městského koupaliště a novostavbou krytého plaveckého bazénu s komplexní infrastrukturou sousedícího městského parku. Plavecký bazén, zážitkový bazén, wellness, tobogán, aqua bar, relax i sportovní vyžití vně i uvnitř.