Jak jednoduše se montuje sběrnice dálkového odečtu tepla a vody v bytovém domě
Přehrát video

00:00

1:53

Jak jednoduše se montuje sběrnice dálkového odečtu tepla a vody v bytovém domě

Video Audio Zkopírováno do schránky

19. dubna 2024 18:00 • estav.tv

Přehrát pouze zvuk
Sdílet

Technologie dálkového odečtu energií umožňuje uživatelům bytů sledování a porovnávání své spotřeby tepla a teplé i studené vody. Usnadňuje a zrychluje každoroční rozúčtování a průběžný přehled o spotřebě uvítají i všichni ti, kteří byt pronajímají.

Technologie dálkového odečtu energií umožňuje uživatelům bytů sledování a porovnávání své spotřeby tepla a teplé i studené vody. Usnadňuje a zrychluje každoroční rozúčtování a průběžnou možnost sledovat spotřebu uvítají i všichni, kdo byt pronajímají.

Technologie dálkového odečtu energií a portálové služby jsou pomocí pro správce, předsedy SVJ i jednotlivé uživatele bytů. Smart systém ista spravuje a řídí inteligentní sběrnice dat, která komunikuje se zařízeními v systému, sbírá a přenáší data z měřičů tepla, poměrových rozdělovačů tepla, vodoměrů, případně i elektroměrů a plynoměrů na server prostřednictvím rádiové sítě mobilního operátora.

Sběrnice dat je umístěna ve společných prostorách objektu a vyniká velkým rozsahem přijímání signálu, takže není potřeba instalace dalšího přenosového zařízení. Je napájená baterií s životností 10 let. Instalace sběrnice je jednoduchá záležitost. Podívejte se na příklad montáže v bytovém domě v Praze.

Články na ESTAV.cz

30. května 2024 | Ing. arch. Petr Brandejský Výjimečná knihovna v Rožnově pod Radhoštěm: Historická vila s moderní přístavbou a parkem V Rožnově pod Radhoštěm byla dokončena realizace projektu na rozšíření kapacity městské knihovny. Rekonstrukce stávající vily, a především přístavba nového objektu, vytvořily podmínky pro rozvoj kulturních, komunitních a vzdělávacích aktivit, pro které jsou dnešní knihovny nenahraditelnými centry. 29. května 2024 | Ing. arch. Martina Dokoupilová Rekonstrukce a dostavba nádraží. Moderní hala před historickou budovou? V Evropě běžný jev Ve společnosti stále rezonuje debata nad výsledkem architektonické soutěže rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze, kdy by měla být odstraněna část odbavovací haly ze 70. let a místo ní vzniknout nová. Zároveň by mělo dojít i k revitalizaci přilehlého parku v souvislosti se vznikem nové tramvajové zastávky a celkovému zlepšení přístupu pro pěší. Spojení moderní a historické architektury je ve společnosti vždy citlivé téma. Podívejme se na příklady z Evropy. Často ne nepodobné návrhu do Prahy. 28. května 2024 | redakce Zákaz plynových kotlů v EU! To myslíte vážně? Víme, jak to je Zákaz plynových kotlů v EU! Kdo nemá alternativu, ten v roce 2040 zmrzne! Nový dům jedině bez plynu kvůli EU! Katastrofa pro rodinné domy a byty! Také jste podobné titulky postřehli? Tak se opět uklidněte a přečtěte si u nás, jak to je doopravdy. Bohužel, ne všechna média mají ověřené informace.