Dálkové měření a rozúčtování – aktuální termíny a povinnosti
Přehrát video

00:00

6:39

Dálkové měření a rozúčtování – aktuální termíny a povinnosti

Video Audio Zkopírováno do schránky

7. června 2022 1:00 • estav.tv

Přehrát pouze zvuk
Sdílet

Jednoduchým řešením pro splnění povinností ze zákona jsou dálkové odečty, které přenášejí informace o spotřebě bez časových prodlev a lidských chyb. Portálové služby navazující na odečty pak řeší povinnosti ze zákona na podobu dat. Výhodou je jeden dodavatel celého řešení.

Rozúčtování spotřeby vody a tepla – nové povinnosti a termíny

Povinnosti vztahující se k měřidlům vycházejí z novely zákona 406/2000 Sb. Ptali jsme se tedy Jaroslava Plška, obchodního ředitele ista Česká republika na detaily a termíny.

Zároveň je vládou odsouhlasený návrh novely zákona 67/2013 Sb. Nyní je v legislativním procesu ve sněmovně. Ten se vztahuje na povinnosti spojené s rozúčtováním a povinnou podobu poskytovaných dat.
Ptali jsme se tedy na kom leží legislativní povinnost poskytovat měsíční údaje na spotřebě, dle připravované novely zákona č. 67/2013 Sb. a také jaké povinnosti a práva má správce objektu, SVJ, BD a uživatel bytu.

Články na ESTAV.cz

30. května 2024 | Ing. arch. Petr Brandejský Výjimečná knihovna v Rožnově pod Radhoštěm: Historická vila s moderní přístavbou a parkem V Rožnově pod Radhoštěm byla dokončena realizace projektu na rozšíření kapacity městské knihovny. Rekonstrukce stávající vily, a především přístavba nového objektu, vytvořily podmínky pro rozvoj kulturních, komunitních a vzdělávacích aktivit, pro které jsou dnešní knihovny nenahraditelnými centry. 29. května 2024 | Ing. arch. Martina Dokoupilová Rekonstrukce a dostavba nádraží. Moderní hala před historickou budovou? V Evropě běžný jev Ve společnosti stále rezonuje debata nad výsledkem architektonické soutěže rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze, kdy by měla být odstraněna část odbavovací haly ze 70. let a místo ní vzniknout nová. Zároveň by mělo dojít i k revitalizaci přilehlého parku v souvislosti se vznikem nové tramvajové zastávky a celkovému zlepšení přístupu pro pěší. Spojení moderní a historické architektury je ve společnosti vždy citlivé téma. Podívejme se na příklady z Evropy. Často ne nepodobné návrhu do Prahy. 28. května 2024 | redakce Zákaz plynových kotlů v EU! To myslíte vážně? Víme, jak to je Zákaz plynových kotlů v EU! Kdo nemá alternativu, ten v roce 2040 zmrzne! Nový dům jedině bez plynu kvůli EU! Katastrofa pro rodinné domy a byty! Také jste podobné titulky postřehli? Tak se opět uklidněte a přečtěte si u nás, jak to je doopravdy. Bohužel, ne všechna média mají ověřené informace.