Dálkové měření a rozúčtování – aktuální termíny a povinnosti
Přehrát video

00:00

6:39

Dálkové měření a rozúčtování – aktuální termíny a povinnosti

Video Audio Zkopírováno do schránky

7. června 2022 1:00 • estav.tv

Přehrát pouze zvuk
Sdílet

Jednoduchým řešením pro splnění povinností ze zákona jsou dálkové odečty, které přenášejí informace o spotřebě bez časových prodlev a lidských chyb. Portálové služby navazující na odečty pak řeší povinnosti ze zákona na podobu dat. Výhodou je jeden dodavatel celého řešení.

Rozúčtování spotřeby vody a tepla – nové povinnosti a termíny

Povinnosti vztahující se k měřidlům vycházejí z novely zákona 406/2000 Sb. Ptali jsme se tedy Jaroslava Plška, obchodního ředitele ista Česká republika na detaily a termíny.

Zároveň je vládou odsouhlasený návrh novely zákona 67/2013 Sb. Nyní je v legislativním procesu ve sněmovně. Ten se vztahuje na povinnosti spojené s rozúčtováním a povinnou podobu poskytovaných dat.
Ptali jsme se tedy na kom leží legislativní povinnost poskytovat měsíční údaje na spotřebě, dle připravované novely zákona č. 67/2013 Sb. a také jaké povinnosti a práva má správce objektu, SVJ, BD a uživatel bytu.

Články na ESTAV.cz

9. prosince 2023 | Mgr. Radomír Dohnal Jako dobře zabydlený posed. Minimalistická dřevěná chata se opírá o svah s úžasným výhledem Naprosto jednoduché řešení, které je maximálně efektivní. Chata z Treyvaux je vykreslena několika málo linkami do svahu stráně a poskytuje perfektní výhledy do okolí. 8. prosince 2023 | TZBinfo Vila Tugendhat: Méně je více. Perla architektury, památka UNESCO. Moderně vybavený dům měl i řízené větrání Brno je občas nepatrně opomíjené stran památek a pokud nejste znalci, tak se lehce stane, že přehlédnete opravdové skvosty. Ten, kdo navštíví Brno na krátký čas, namíří svoji pozornost převážně na skvělé, tudíž i vcelku známé trio vil, které bylo posléze doplněné o vilu čtvrtou. Zmíněným triem jsou funkcionalistická Vila Stiassni od architekta Ernsta Wiesnera, secesní Jurkovičova vila od architekta Dušana Samo Jurkoviče a pochopitelně funkcionalistická vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe z roku 1928. 7. prosince 2023 | Ing. arch. Petr Brandejský Sportovně relaxační centrum, které vzniklo z venkovního městského koupaliště Aquavparku je sportovně relaxační centrum, vzniklé modernizací venkovního městského koupaliště a novostavbou krytého plaveckého bazénu s komplexní infrastrukturou sousedícího městského parku. Plavecký bazén, zážitkový bazén, wellness, tobogán, aqua bar, relax i sportovní vyžití vně i uvnitř.