Dálkové měření a rozúčtování – aktuální termíny a povinnosti
Přehrát video

00:00

6:39

Dálkové měření a rozúčtování – aktuální termíny a povinnosti

Video Audio Zkopírováno do schránky

7. června 2022 1:00 • estav.tv

Přehrát pouze zvuk
Sdílet

Jednoduchým řešením pro splnění povinností ze zákona jsou dálkové odečty, které přenášejí informace o spotřebě bez časových prodlev a lidských chyb. Portálové služby navazující na odečty pak řeší povinnosti ze zákona na podobu dat. Výhodou je jeden dodavatel celého řešení.

Rozúčtování spotřeby vody a tepla – nové povinnosti a termíny

Povinnosti vztahující se k měřidlům vycházejí z novely zákona 406/2000 Sb. Ptali jsme se tedy Jaroslava Plška, obchodního ředitele ista Česká republika na detaily a termíny.

Zároveň je vládou odsouhlasený návrh novely zákona 67/2013 Sb. Nyní je v legislativním procesu ve sněmovně. Ten se vztahuje na povinnosti spojené s rozúčtováním a povinnou podobu poskytovaných dat.
Ptali jsme se tedy na kom leží legislativní povinnost poskytovat měsíční údaje na spotřebě, dle připravované novely zákona č. 67/2013 Sb. a také jaké povinnosti a práva má správce objektu, SVJ, BD a uživatel bytu.

Články na TZB-info

27. ledna 2023 | redakce Nová zelená úsporám Light zdvojnásobuje alokaci na 3 mld. korun Po dvou týdnech od spuštění eviduje Nová zelená úsporám Light přes 8 tisíc žádostí za téměř miliardu korun. Ministerstvo životního prostředí zvyšuje objem finančních prostředků na 3 miliardy. Výhledově bude nabídka rozšířena i pro bytové domy. Standardní Nová zelená úsporám projde v roce 2023 inovacemi. Na tiskové konferenci a v tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedl ministr životního prostředí Marian Jurečka. 26. ledna 2023 | Mgr. Natálie Cmíralová, koncipientka Kupní cena jako (ne)podstatná náležitost kupní smlouvy o převodu nemovitosti V rámci spolupráce s portálem epravo.cz klademe otázky, které se týkají stavební tematiky a stavebního práva. Tentokrát jsme se zeptali na právní odlišnosti výkladu v oblasti zápisu nemovitosti. Rozpor mezi teorií a praxí totiž často přináší zamítavá rozhodnutí katastrálních úřadů ve vkladových řízeních a neúspěšná obrana účastníků těchto řízení před soudem. 26. ledna 2023 | Českomoravská komoditní burza Kladno, Tisková zpráva Jak se obchodovalo na trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno s energiemi v roce 2022 Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v roce 2022 uzavřeno 5 637 kontraktů na dodávku 4,25 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 25,1 miliardy korun. Ve finančním vyjádření vzrostla bilance oproti roku 2021 více než trojnásobně.